Podsumowanie 6. Edycji Dni Budownictwa Drewnianego

Domy drewniane

W dniach 3-4 kwietnia 2024 roku, odbyła się 6. edycja Dni Budownictwa Drewnianego w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. To wydarzenie przyciągnęło pasjonatów i profesjonalistów z branży budownictwa drewnianego, oferując intensywne dwa dni pełne wiedzy i inspiracji.

Wybitne Patronaty i Partnerzy

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, pod patronatem znalazły się wybitne postacie branży, w tym Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej oraz przedstawiciele instytucji takich jak Stowarzyszenie EDG (Energooszczędne Domy Gotowe), Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa czy Pomorska Okręgowa Izba Architektów. Partnerami głównymi były firmy Ekoinbud, Ecologiq, Freedom – Ekologiczne Domy na Zgłoszenie, a także liczni inni partnerzy wydarzenia takie jak STEICO CEE, Rothoblaas, SIGA, Arkance Systems Poland, Siniat Polska, SylvaDrewno, Simpson Strong-Tie PL, James Hardie, Dietrich’s Technology czy Saint-Gobain.

Konferencja Dni Budownictwa Drewnianego Gdańsk 2024
wysoka frekwencja podczas konferencji na Politechnice Gdańskiej, 04.2024

Bogaty Program i Wartościowe Prelekcje

Program 6. edycji zawierał różnorodne atrakcje, takie jak targi pracy, warsztatowe pokazy materiałów oraz case study oparte na rzeczywistych realizacjach. Prelekcje obejmowały szeroki zakres tematów, od projektu do wdrożenia, z zastosowaniem systemów CAD/CAM do efektywnego projektowania domów energooszczędnych, aż po zagadnienia dotyczące architektury drewnianej, systemów prefabrykacji oraz analizy przyszłości rynku budownictwa drewnianego.

Zrównoważone Budownictwo i Perspektywy Rozwoju

Podczas wydarzenia szczególną uwagę zwrócono na zrównoważone budownictwo, w tym na drewno jako materiał budowlany, jego zalety, wyzwania oraz perspektywy rozwoju rynku budownictwa drewnianego zarówno w Polsce, jak i w Europie. Całość wydarzenia zwieńczyła debata na temat europejskiego Zielonego Ładu i jego postulatów, rzucając światło na przyszłość branży w kontekście globalnych wyzwań ekologicznych.

konferencja Dni Budownictwa Drewnianego Gdańsk 2024
Przedstawiciel Saint-Gobain mówi o Zielonym Ładzie

Podsumowanie

Dni Budownictwa Drewnianego nie tylko dostarczyły uczestnikom wiedzy, ale także stanowiły miejsce spotkań i wymiany doświadczeń dla wszystkich zainteresowanych tą dynamicznie rozwijającą się gałęzią budownictwa. Kolejna edycja już wkrótce – zachęcamy do śledzenia wydarzeń, które będą inspirującą formą zdobywania wiedzy, a także motorem napędowym  dla kolejnych innowacji i postępów w branży budownictwa drewnianego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments