Zmiana filozofii budowania domów – wywiad z Szymonem Okamfer z Northouse

dom prefabrykowany Northouse w trakcie prac wykończeniowych na działce budowlanej

W dniach 16 i 17 września w Zielonej Górze odbyły się Dni Otwarte domu pokazowego Northouse. Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie. Mieliśmy okazję porozmawiać z inwestorem, wykonawcą oraz dostawcami kluczowych systemów budowlanych, zastosowanych przy jego budowie. Już wkrótce zamieścimy relację. Tymczasem zapraszamy na wywiad, którego na kilka dni przed wydarzeniem udzielił nam Dyrektor Handlowy firmy Northouse – Szymon Okamfer.

Domy prefabrykowane Northouse

Red.: Firma Northouse obecna jest na rynku od 10 lat. Państwa hasło brzmi: „Zmieniamy filozofię budowania domów”. Co oferujecie swoim Klientom i w jaki sposób realizujecie założenia tej misji?

SzO.: Realizujemy budynki prefabrykowane drewniane według niemieckiego standardu GDF i austriackiego HFA do standardu deweloperskiego +, stosując wysokiej jakości materiały, które odpowiadają za komfort użytkowania naszych budynków z dużym naciskiem na parametry akustyczne, termiczne zapewniając niskie zapotrzebowanie na energię elektryczną, nie zapominając o dobrej jakości powietrza dla zdrowia i komfortu domowników.

Prowadzimy nasze wewnętrzne procesy organizacyjne jak również ustalenia z klientami według japońskich standardów komunikacji, w oparciu o aplikacje, które eliminują żmudny proces budowy. Zakładamy, że nasi Inwestorzy nie znają tajników budowania nowoczesnych domów, tak jak my nie znamy się na ich specjalności. Dlatego obsługujemy naszych Inwestorów tak samo jak my chcemy być obsługiwani – wygodnie i kompleksowo.

dom prefabrykowany NORTHOUSE
domy komfortowe

Rynek domów prefabrykowanych

Red.: Sektor budownictwa jednorodzinnego nadal zdominowany jest przez metodę tradycyjną budowania domów, a do tego realizacji inwestycji systemem gospodarczym. Jacy Klienci decydują się na domy prefabrykowane i jaka jest w Pana ocenie dynamika rozwoju rynku domów prefabrykowanych?

SzO.: Nasi klienci w 95% realizują z nami projekty indywidualne, rozpoczynając spotkaniem z architektem, z którym początkowo omawiane są oczekiwania, założenia oraz wymagania stawianemu budynkowi. W dalszej części omawiany jest proces oraz następuje rezerwacja terminów i podpisanie umowy. Obiektywnie doradzamy na każdym etapie tego procesu.

Opowiadając na dynamikę rozwoju rynku domów prefabrykowanych w Polsce. Na przestrzeni lat widać znaczące zainteresowania i sporą już wiedzę naszych klientów, z którymi spotykamy się na co dzień w oddziałach w całej Polsce. To pokazuje świadomość w wyborze technologii, w której gwarantujemy konkretny standard i termin na oddanie budynku, rozpisując cały proces z podziałem na nasze obowiązki, ale również i Inwestora. Obserwując rynki zachodnie (Austria, Niemcy) w której realizujemy budynki premium, jestem przekonany, że już za kilka lat, domy prefabrykowane będą wiodącą technologią dla świadomego klienta, który ceni swój czas, realizując kolejne marzenia.

Energooszczędne domy prefabrykowane Northouse

Red.: Jak bardzo energooszczędne są domy Northouse i jakim kosztem jest to realizowane?

SzO.: Domy Northouse to trzy standardy budowy (low, normal, high) w każdym standardzie opisujemy współczynniki izolacyjności i rodzaje przegród wraz ze stosowanym materiałem, gdzie najbardziej popularnym jest standard „normal” budynek energooszczędny i pasywny „high”.

Proces budowy domów prefabrykowanych Northouse

Red.: Jak wygląda cały proces budowy domu z firmą Northouse? Jak szybko można zamieszkać w swoim domu, zakładając, że mamy już działkę budowlaną?  

SzO.: Budynki realizujemy rozpoczynając od płyty fundamentowej aż do stanu deweloperskiego+       z instalacjami elektrycznymi, pompą ciepła, rekuperacją, poszyciem dachu płaską dachówką lub blachą aluminiową ręcznie rąbkowaną, rynnami ukrytymi w elewacji, obróbką blacharską z zamontowaną stolarką okienną i drzwiową wraz z żaluzjami zewnętrznymi, wylewkami na parterze i piętrze z ogrzewaniem podłogowym, kończąc na elewacji wentylowanej drewnianej na modrzewiu syberyjskim lub tradycyjnie tynku silikonowym na wełnie fasadowej.  Terminy realizacji są uzależnione od projektu i stosowanych detali. Średnio zamykamy proces budowy w 140 dni.

Oferta Northouse

Red.: Co wyróżnia Państwa ofertę na tle innych producentów domów prefabrykowanych?

SzO.: Realizujemy każdy projekt, każdą wizję, aby sprostać oczekiwaniom przyszłych klientów, gdzie dodatkowo tworząc oddziały franczyzowe jako strategię ekspansji, chcemy do 2024 zrealizować założenia dostępności oddziałów w każdym województwie. Na dziś posiadamy 5 oddziałów i 2 budynki pokazowe (Szczecin, Zielona Góra) chcąc zachować wysoki standard obsługi przez lokalnych Dyrektorów oddziałów oraz ich koordynatorów, wspomagając ich w procesach, które koordynowane są w siedzibie w Bielsku-Białej.

Podchodzimy do każdego projektu indywidualnie, wsłuchując się w potrzeby Klienta, niekiedy realizując prawdziwe marzenia, które początkowo wydają się nierealne. Myślę jeszcze, że wyróżnia nas to, że każdy zrealizowany budynek jest inny, indywidualny. Świadczy o tym fakt, że firma Northouse w swojej historii nie wybudował dwóch takich samych budynków.

Dziękuję za wywiad!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments