Z wizytą w fabryce firmy KLIMAS Wkręt-met, producenta techniki zamocowań

zdjęcie fabryki KLIMAS Wkręt-Met

Jakość domu zależy od każdego, nawet najmniejszego detalu. Czy wiedzieliście, że do wykonania tylko jednego okna wykorzystanych jest ok. 100 wkrętów? Czy wiecie, ile wszelkiego rodzaju łączników i kotew stosowanych jest na etapie budowy oraz wykończenia domu i ogrodu? A każdy taki element odpowiada za bezpieczeństwo, komfort i trwałość. Warto zatem postawić na sprawdzone rozwiązania. Odwiedziliśmy zakład produkcyjny polskiej, rodzinnej firmy KLIMAS Wkręt-met. Zobaczcie czego się dowiedzieliśmy.

Wizyta w fabryce firmy KLIMAS Wkręt-met – producenta techniki zamocowań

Nasza wizyta w fabryce firmy KLIMAS odczarowała mit o jej profilu działalności. Odwiedziliśmy prawdopodobnie najnowocześniejszy zakład produkcyjny w Europie, jeśli nie na świecie. Na powierzchni 80000m2, przy wykorzystaniu 400 nowoczesnych maszyn, produkowanych jest 30 milionów sztuk łączników dziennie! Trzeba powiedzieć jasno: Produkty marki KLIMAS to produkty wysokiej jakości, którym można ufać w długotrwałym użytkowaniu. Siedziba firmy wraz z fabryką znajdują się pod Częstochową. Stąd produkty tej polskiej marki trafiają do odbiorców na całym świecie.

Oferta polskiego producenta techniki zamocowań

Oferta KLIMAS Wkręt-met jest bardzo szeroka. Zajęło nam sporo czasu, aby przebrnąć przez wszystkie kategorie. Naszą uwagę przykuły te produkty, które są szczególnie ważne w budownictwie modułowym:

  • Wkręty i łączniki do konstrukcji drewnianych
  • Kotwy mechaniczne i metalowe
  • Systemy zamocowań termoizolacji ścian
  • Wkręty i łączniki do stolarki otworowej
  • Zamocowania w technologii suchej zabudowy

A są to tylko wybrane grupy produktów.

ręka trzymająca blister z wkrętami do płyt gipsowo kartonowych
kołek do płyt gipsowo kartonowych

Jakość wkrętów, kotew, śrub i innych łączników

Na uwagę zasługuje fakt, że jakość tych wyrobów potwierdzona jest m.in. Europejskimi Ocenami Technicznymi, stanowiącymi dokumenty odniesienia do sporządzonych deklaracji właściwości użytkowych i oznakowania znakiem CE danego produktu. Jeśli poszukujesz trwałych, sprawdzonych rozwiązań, to zdaje się, że właśnie trafiłeś na dostawcę godnego uwagi.

Dział rozwoju

Za wszystkimi rozwiązaniami i nowościami w ofercie KLIMAS Wkręt-met stoi silny Dział rozwoju. Zanim dany system zostanie wprowadzony na rynek, zespół doświadczonych specjalistów przeprowadza odpowiednie procedury, które w niektórych przypadkach trwają nawet 4 lata. Należy jednak zdać sobie sprawę z olbrzymiej roli, jaką łączniki odgrywają na etapie budowy i wykończenia domu. A dom musi być komfortowy, bezpieczny i trwały. Parafrazując główny claim marki KLIMAS – dom musi być trwały na pokolenia.

System Zarządzania Jakością

System Zarządzania Jakością w firmie KLIMAS Wkręt-met został wdrożony już w 2004r., czyli prawie 20 lat temu. Standard ISO 9001 potwierdza nieustanne dążenie firmy do udoskonalania swoich produktów.
Ponadto, właściciele firmy przywiązują wielką wagę do bezpieczeństwa i komfortu pracy w swoich zakładach produkcyjnych. Jako pierwsi w Polsce uzyskali certyfikat zgodności Systemu Zarządzania BHP wg normy ISO 45001. Został on wydany przez TUV-Nord Polska.


Dbałość o detale, ład i doskonałą organizację widać było na każdym kroku podczas wizytowania hal produkcyjnych. Byliśmy pod olbrzymim wrażeniem, a zakładów produkcyjnych w swoim życiu zwiedziliśmy już wiele.

ręka trzymająca opakowanie z metalowymi kotwami do mocowania w suficie
kotwy metalowe KLIMAS Wkręt-Met

Zaufanie producentów domów

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem dostawcy techniki zamocowań to zwróć szczególną uwagę na 3 rzeczy. Po pierwsze, sprawdź certyfikaty potwierdzające jakość. O tym napisaliśmy wyżej. W drugiej kolejności zapoznaj się z poziomem wsparcia technicznego oferowanego przez dostawcę. I po trzecie, zobacz kto korzysta z wyrobów danej marki seryjnie.


Okazuje się, że znakomita większość producentów branży stolarki otworowej korzysta z marki KLIMAS. To oczywiście jeden z przykładów. Kolejnym są producenci energooszczędnych domów gotowych. To właśnie podczas dorocznego spotkania członków Stowarzyszenia Energooszczędnych Domów Gotowych mieliśmy wyjątkową okazję wizytować tenże zakład produkcyjny w Wanatach pod Częstochową.


Zaufanie kontrahentów B2B do marki wyrobów budowlanych jest istotnym potwierdzeniem jakości oferowanych produktów. W przypadku technologów i zakupowców branży przemysłowej nie można mówić o sile reklamy. Bardzo racjonalnie podchodzą do doboru stosowanych w swojej produkcji surowców i materiałów. Dlatego takie przykłady w naszej ocenie są świetną wskazówką i pozwalają potwierdzić swoje decyzje co do wyboru marki.

Gwarancje na domy modułowe

Udzielane gwarancje na domy modułowe mogą się różnić pomiędzy producentami. Nie mniej jednak ich warunki są dokładnie zdefiniowane i podpisując umowę na dostawę domu można dokładnie się z nimi zapoznać. Jest to zresztą jedną z istotnych różnic w porównaniu z budową domu systemem gospodarczym.


Producenci domów modułowych, decydując się na konkretny zapis w umowie, muszą mieć pewność, co do stosowanych materiałów. Elementy techniki zamocowań to szczególna grupa systemów z uwagi na rolę, jaką pełni w konstrukcji domu, przy montażu instalacji, czy systemie suchej zabudowy wnętrz. To właśnie dlatego są oni zainteresowani nawiązaniem trwałych i długoterminowych relacji z dostawcami wysokiej jakości komponentów. Wygląda to analogicznie do branży motoryzacyjnej. Wszystkie elementy po prostu muszą idealnie ze sobą współgrać, a ich połączenia muszą być niezawodne i trwałe.

zdjęcie fabryki KLIMAS Wkręt-Met
siedziba producenta techniki zamocowań KLIMAS Wkręt-Met

Podsumowanie wizyty w fabryce KLIMAS Wkręt-met

Fabryka KLIMAS Wkręt-met zrobiła na nas olbrzymie, pozytywne wrażenie. Ludzie, którzy tworzą tę firmę – nie mniejsze. Pasja, pokora, determinacja – te trzy słowa nasuwają się na myśl, gdy próbujemy podsumować nasze spostrzeżenia. Obraz ten wydaje się spójny z komunikowaną strategią firmy.


To wszystko przekłada się na produkty, które nie tylko cechuje wysoka jakość, ale również całość wsparcia technicznego, oferowanego klientom. Oprócz licznych certyfikatów potwierdzających parametry techniczne, firma również przykłada olbrzymią wagę do czytelnego opisu prawidłowego zastosowania, zamieszczonego na opakowaniu. Nie bez znaczenia są również takie spotkania, jak to, w którym uczestniczyliśmy wraz z kluczowymi przedstawicielami branży budownictwa drewnianego i modułowego.


Jakość domu zależy od każdego, nawet najmniejszego detalu. Za każdym takim detalem stoją nie tylko wyspecjalizowane maszyny i urządzenia, ale przede wszystkim ludzie. Jesteśmy przekonani, że marka KLIMAS to idealny partner przy budowie komfortowych domów modułowych i nie tylko.

Redakcja DOMYKOMFORTOWE.PL

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments